Dil Okulu - Yurtdışı Dil Eğitimi - Ücretsiz Danışmanlık - 19 Ülkede 200 Dil Okulu

Yurtdışı Eğitim | Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim  

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı eğitim kaydi yaptıran öğrencilerimize BEDAVA UÇAK BİLETİ !

 Yurtdışı Eğitim
Au-pair
Work and Travel
Yurtdışı Dil Okulu
Göçmenlik
Yurtdışı Üniversite Hazırlık
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Eğitim Kültür Programları
Executive English
  Yurtdışı Sertifika Extension
Yurtdışı Eğitim İletişim

DİL OKULLARI

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelanda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin
 KAYIT FORMU

Green Card


Ana Sayfa

Au-Pair 'lik

Work and Travel

 Göçmenlik
 Dil Okulları
 Üniversiteler
 Yaz Okulları

Kültür Programları


 Sık Sorulan Sorular

Hakkımızda

 Yurtdışı Eğitim Bilgi  Formu

İletişimPOPÜLER ŞEHİRLER

 Londra
 Brighton
 New York
 Toronto
 Sydney
 Berlin
 Roma
 Paris
 Madrid
 Cape Town
 Pekin

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yurtdışı Eğitim Dosyaları

 Küba'da Eğitim
 Homesickness
 CELTA
 İngiliz İngilizcesi &  Amerikan İngilizcesi

 

 
 

ALMANYA REHBERİ


 ALMANYA

Almanya Federal Cumhuriyeti ya da kısaca Almanya (Almanca: Bundesrepublik Deutschland) batı Avrupa'da yer alan, dünyanın en sanayileşmiş ülkelerinden biridir. Almanya, Avrupa Birliği'nin kurucu üyelerindendir.

Devlet Başkanı: Horst Köhler
Başbakan: Angela Merkel
Resmi Dil : Almanca
Başkent: Berlin
Yüzölçümü: 357 031 km²
Nüfus :82.398.326
Kişi başına GSMH : 27.600 $

Politika
Federal Cumhuriyetin parlamentosu başkent Berlin’deki “Bundestag”dır.


Bundestag seçilmiş parlamento milletvekilleri tarafından oluşur. Seçim sistemi çoğunluk ve nispi temsil sistemlerinin bir karışımıdır. Bundestag’daki üyeliklerin yarısı seçim bölgelerinde direkt olarak seçilmiş kişilere, diğer yarısı ise seçime katılmış partilerin listeleri üzerinden seçilmiş olanlara verilir.

Bundestag en yüksek yasal organdır. Federal yasalar Bundestag tarafından yapılır.

16 federal eyalet ise parlamenter demokrasi sistemi içerisinde çalışma yaparak siyasal kararları etkilemeye çalışır. Bundan dolayı bir dizi yasa ve yönetmelikler sadece federal eyaletlerin birlikte çalışmaları sonucu karara bağlanır. Federal eyalet temsilcilerinin toplanma yeri ‘Bundesrat’tır (Federal Konsey). Bundesrat Berlin’dedir ve üyeleri eyalet hükümetlerinin temsilcileridir.

Federal cumhuriyetin devlet başkanı cumhurbaşkanıdır (Bundespräsident). Bundespräsident’in görevi politik bir karar alma yetkisi olmadan devleti temsil etmektir. Kendisinin görev süresi beş yıldır ve Federasyon Kongresi tarafından seçilir. Federasyon Kongresi, Federal Meclis üyelerinden ve toplam aynı sayıda eyalet parlamentolarının nispi seçim sistemine göre seçecekleri üyelerden oluşur.

Hükümet başkanı Federal Şansölye / başbakandır (Bundeskanzler). Kendisi ve diğer bakanlar (örneğin dışişleri, maliye ve içişleri bakanı) kabineyi veya hükümeti oluşturur. Anayasaya göre Bundeskanzler politikanın ana yörüngesini tespit eder.


Bu çerçevede, her federal hükümet bakanı kendisinin çalışma alanını, kendi sorumluluğu altında bağımsız olarak yönetir. Bundeskanzler seçimi için Bundestag üyelerinin oy çokluğuna gereksinim vardır.

Ekonomi
Federal Almanya Cumhuriyeti dünyanın en güçlü ekonomilerinden birisine sahiptir.
Almanya’da diğer gelişmiş ekonomilere sahip ülkelerde olduğu gibi, sanayi sektörü yerini giderek hizmetler sektörüne bırakmaktadır. Üretim sektörü – örneğin makine üretimi – genel ekonomik faaliyetlerin üçte birini oluşturur. Otomobil üretim sektöründe Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’nın ardından dünya üzerinde üçüncü büyük ülkedir. Makine ve elektronik araçlar dalında “Alman işçiliği” genelde iyi değerlendirildiği için dışsatımların önemli bir bölümünü oluşturur. Ekonominin diğer önemli sektörlerini kimya ve tüketim malları üretimi oluşturur.

Tarım üretimi Almanya’da bölgeden bölgeye değişim gösterir. Almanya’nın kuzey bölgesindeki düz arazilerde ve özellikle doğu eyaletlerinde genellikle tahıl ve pancar ekilir. Güneyin dağlık bölgelerinde ise sebze ekiminin yanı sıra, et ve süt üretimiyle ilgili hayvancılık da yapılır. Güney ve Batı Almanya’daki Ren, Main veya Mosel nehirlerinin yamaçlarında şarap üretimi amaçlı üzüm yetiştirilir. Bira üretiminin büyük bölümü Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yapılır. Bira içme zevkinin en gelişmiş bölgesi ise Bavyera eyaletidir. Tarım üretimi, dışsatımların yanı sıra, ülke ihtiyacının yaklaşık yüzde 90’ını karşılar.

Ülkenin yaklaşık üçte biri ve özellikle de Güney Almanya ormanlıktır. Ormanlar iç pazarın kereste ihtiyacını genelde karşılar. Hava ve toprak kirliliği nedeniyle, 70’li yıllarda orman alanlarının toplamında bir azalma olmuştu. O zamanlar “orman ölümü”nden bahsediliyordu. O dönemden bu yana yeni programlarla, ormanların kendilerini yenilemeleri için uğraşı verilmektedir.

Almanya’nın ekonomik düzeni serbest ve sosyal pazar ekonomisi olarak tanımlanır. “Sosyal Piyasa Ekonomisi” ekonomik bir modeldir. Bu model piyasaya ekonomik özgürlüğü vermenin yanı sıra, devlete de sosyal olumsuzlukları önleme amacıyla kontrol ve düzenleme yetkisini tanımıştır.

Din
Almanya’da en yaygın mezhep grupları, her biri yaklaşık 28 milyon kişiden oluşan Hristiyan Protestan ve Katolik gruplarıdır. Müslümanların sayısı üç milyona yakındır ve daha sonraki büyük dini gurubu oluşturur. Sünni mezhebine dahil olan Müslümanlar çoğunluktadır. Müslümanların diğer gruplarını Şiiler ve Aleviler oluşturur. Yahudi cemaati Federal Almanya’daki üçüncü büyük dini topluluğu oluşturmaktadır.

Ortodoks Hristiyanlar, Hindular, Budistler, ve Bahailer diğer önemli dini cemaatleri oluşturur. Almanya’da toplam olarak 160 değişik dini cemaat bulunmaktadır. Müslümanların (şeker ve kurban bayramı), Yahudilerin pesah ve diğer dini cemaatlerin bayram günleri resmi tatil günleri sayılmaz.


ALMANYA ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI
(Okul Detayları ve Fiyatları için Okul İsimlerine Tıklayınız)

DID DEUTSCH
Eurocenters
HUMBOLDT INSTITUT
INTERNATIONAL HOUSE
Language Studies International LSI
SPRACHCAFFE LANGUAGES PLUS


FOTOĞRAF GALERİSİ
(Resimlerin Büyük Hali için Üzerlerine Tıklayınız)


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İSTANBUL
İZMİR

PRATİK BİLGİLER

Pasaport Nasıl Alınır

Sık Sorulan Sorular

Vize Nasıl Alınır

Askerlik Tecili

Yurtdışındaki Elçiliklerimiz

Türkiye'deki Elçilikler

Malta'da Vizesiz Yurtdışı Eğitim

YÖK Denkliği

 Türkiye'ye Vize  Uygulayan Ülkeler
Türkiye'ye Vize  Uygulamayan Ülkeler
Nazan Cihan
Otoredi
Global Yurtdışı Eğitim
Klimaya

BİZİ ARAYIN!

İstanbul:

Londra:
+44 20 7100 5615

New York:
+1 212 202 66 72


BİZ SİZİ
ARAYALIM?REHBER

Hangi Yurtdışı Eğitim Programı Size Uygun?

Ortalama Yurtdışı Eğitim Ücretleri

 DİL OKULLARI

Dil Yeterlilik Sınavları


KURUMLARA ÖZEL İNDİRİMLERÜLKELER REHBERİ

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelenda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin